Jak przygotować się do wizyty u bioenergoterapeuty?

Niejeden chciałby skorzystać z takiej formy terapii ale odczuwając strach przed nowym nie decyduje się na to. Nie ma pojęcia, czego może się spodziewać i boi się, że nie będzie wiedział, jak zachować się w gabinecie. Dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik – dowiecie się czego można oczekiwać na sesji bioterapeutycznej i jak się do niej dobrze przygotować.

Przede wszystkim przed wizytą dokładnie zapoznaj się z zasadą bioenergoterapii – na czym polega, jak przebiega itd. Jeśli spodziewasz się czegoś zupełnie innego (bywa, że pacjenci myślą, że będą np. masowani) masz szansę uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia i rozczarowania, gdy twoje oczekiwania nie zostaną spełnione. Dlatego aby nie marnować czasu swojego i terapeuty, odrób pracę domową i poczytaj o tej metodzie. Jeśli dojdziesz do wniosku, że to nie twoja bajka – w porządku, to nie jest przecież obowiązkowe. Gdy natomiast w dalszym ciągu jesteś zainteresowany wizytą – zapraszamy do lektury.

Przygotuj sobie zawczasu dokładną listę schorzeń oraz symptomów, których doświadczasz. Niech będzie jak najbardziej wyczerpująca – kiedy występują objawy, jak długo trwają, czym są wywołane,  jak do tej pory były zwalczane i z jakim skutkiem. Terapeuta to nie jasnowidz – nie jest w stanie domyślić się, z jakim problemem przychodzisz. Przed rozpoczęciem terapii przeprowadzany jest krótki wywiad na temat problemów zdrowotnych pacjenta, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować się do niego zawczasu. Nie zaszkodzi też, by zabrać ze sobą wyniki badań – jeśli terapeuta ma przygotowanie medyczne, będzie mógł je zinterpretować i wyciągnąć wnioski. Im więcej informacji od ciebie dostanie, tym lepiej.

Bioenergoterapia to praca z twoim polem energetycznym. Dlatego aby nic go nie zakłócało zrezygnuj ze wszystkich metalowych, złotych oraz srebrnych ozdób i przedmiotów, takich jak zegarek, kolczyki, łańcuszki itp. Terapeuta najprawdopodobniej sam poprosi cię o ich zdjęcie, ale możesz coś przeoczyć, dlatego najlepiej zadbać o to wcześniej.

Warto też założyć ubranie z naturalnych tkanin – świetnie sprawdzi się np. bawełna. Niektórzy terapeuci są zdania, że sztuczne materiały mogą źle wpływać i zakłócać działanie twojego biopola, więc nie utrudniaj im pracy. Zwłaszcza, że podczas sesji pozostajesz we własnym ubraniu – zdejmujesz jedynie okrycie wierzchnie (i oczywiście biżuterię wraz z dodatkami). Kobietom zalecamy nałożenie na tę okazję luźnej, najlepiej bawełnianej lub lnianej sukienki, panowie powinni ubrać się w bawełniane spodenki i T-shirt nie krępujące ruchów.

Ostatnią, najważniejszą kwestią jest twoje nastawienie podczas wizyty. Postaraj się jak najbardziej rozluźnić – ułatwisz wtedy pracę bioenergoterapeucie. Gdy podczas trwania sesji będziesz pod wpływem silnego stresu lub emocji cały proces może nie przebiegać tak, jak powinien. Dlatego na samym początku terapeuta będzie starał się wprowadzić cię w stan jak największego rozluźnienia. Najlepiej będzie, gdy poddasz się jego sugestiom – ułożysz wygodnie na leżance, zamkniesz oczy i pozwolisz energii przepływać przez twoje ciało. Odczucia podczas takiej sesji mogą być różne, ale z relacji terapeutów wynika, że w większości są pozytywne. Pacjenci opisują to jako uczucie ogarniającego ich ciepła lub przyjemnego mrowienia. Pamiętaj – bioenergoterapia nie może ci zaszkodzić, więc nie bój się tych odczuć. Nawet, jeśli początkowo będą wydawać się nieprzyjemne – nic złego nie dzieje się z twoim ciałem.

Kilka słów na zakończenie – pamiętajcie, że każdy terapeuta działa inaczej. Więc jeśli chcecie naprawdę dobrze przygotować się do sesji, zapytajcie o wszystko podczas umawiania wizyty.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *